Zpět na seznam článků

30.11.2023

Znáte skvělé učitele základních a středních škol? Dejte nám vědět

Učená společnost každoročně uděluje cenu pro pedagogy, letos poprvé nejen ze středních, ale i základních škol. Návrhy na udělení ceny mohou podávat pouze členové Učené společnosti, ale budeme rádi za tipy na mimořádné učitele či učitelky i od širší veřejnosti.

Cena se uděluje jako ocenění pedagogickým pracovníkům za podporování zájmu o vědu a výzkum na základních a středních školách, vytváření podmínek pro individuální činnost svých žáků a studentů a za vynikající působení studentů v soutěžích.

Pro rok 2024 mohou být uděleny až čtyři ceny, každá je spojena s odměnou 100 000 Kč. Sponzorem ceny je Nadační fond IOCB Tech.

Návrhy na udělení ceny podávají členové Učené společnosti České republiky. Rada US ČR vytvoří hodnotící komisi a předloží kandidáty k schválení plenárnímu zasedání US ČR, které rozhodne většinou přítomných řádných členů. Cenu vyznamenaným předává předseda US ČR na květnovém valném shromáždění společnosti.

Případné tipy na pedagogy, kteří by si podle vás cenu zasloužili, můžete posílat na adresu Učené společnosti: 

Učená společnost České republiky
Národní 3
110 00 Praha 1
ucena.spol@kav.cas.cz

Uzávěrka nominací od členů Učené společnosti je 31. ledna 2024, své návrhy pošlete s dostatečným předstihem, aby se s nimi členové společnosti měli čas seznámit.

  • Štěpánka Vaňáčová: Za hranice genomu: luštění kódu RNA
  • Pavlína Maloy Řezáčová: Strukturní biologie a strukturou inspirovaný návrh léků
  • Robert Vácha: Od aminokyselin až k virům

Nestihli jste únorové přednášky?

Podívejte se na ně ze záznamu na YouTube.